İletişim Bilgileri

Image
Image

Biz kimiz

1986 yılında mermer makineleri imalatı ile sektöre giren ÖZMAKSAN Mermer & Granit Makineleri San. ve Tic. Ltd. Şti. 1996 yılında dünyadaki değişim ve gelişimle beraber kendisini yeni hedeflere hazırlayarak Mansur Yıldırım ve Özel Yıldırım yönetiminde dünyada söz sahibi olmayı hedefleyip sektöre hizmet vermeye devam etmektedir. Firmamız alın cila ve pah makinesin de bir yeniliğe imza atarak bütün sektörün olmaz dediği pah makinesinin alttan pah yapma özelliğini makinelerine uygulamıştır. 1998 yılında bu özellikle sektöre giren ÖZMAKSAN 2002 yılında pah makinesine yaptığı özel bir uygulamayla yuvarlak, balıksırtı, oje, hollywood beveli, düz kesim ve aynı zamanda klasik haline getirdiği alttan 45 derece pah, alın cila, çapak alma ve damlalık kesimini bir makinenin üstünde uygulamaktadır. 2003 yılında ÖZMAKSAN, bütün dünya makinecilerinin pah makinesinde yapmakta zorlandığı bir işlem olan 7 cm genişliğinde ki taşları işleyebilme özelliğini geliştirerek bir ilke daha imza atmayı başarmıştır. 2004 yılında ful otomatik köprü kesim makinesi imalatına başlamıştır. 2008 yılından ise Water Jet (Su Jeti) makinesini ürün çeşitlerine eklemiştir ve yeni modeller üzerine çalışmaları hızla devam etmektedir. Firma şu anda sektöre, Mermer alın cila pah makinesi, Mermer+granit alın cila pah makinesi, Mermer+granit ve yuvarlak, balıksırtı, oje alın cila pah makinesi, Ful otomatik köprü kesim makinesi,Cnc köprü kesme makinesi ve Water Jet makinesi üretimiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

36+

yıllık

Deneyim

TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ PAZAR PAYIMIZ

Türkiye’deki Pazar payımız oldukça yüksek. Kendi imalatlarımız ile pazarın %70’ine sahibiz. Devamlı ihracat yapmaktayız. 90’lı yıllarda Suudi Arabistan, Makedonya, 1999 yılından sonra ise Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Belçika, Almanya, Ukrayna, Yunanistan, Etiyopya, Mısır, Libya, Azerbaycan, Kazakistan, Avustralya ve Kıbrıs’a ihracat yaptık ve devam ediyoruz. 

DÜNYA VE AVRUPA KALİTESİNE ULAŞMAK

Daha rahat bir ihracat sağlayabilmek için 2002 yılında makinelerimize AB’nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde ürünlerimizin güvenlik koşullarına uyumlu olduğunu gösteren CE işaretini koyma hakkını aldık. Üretim teknolojisi ve üretmiş olduğumuz ürünlerin kalite açısından baktığımız zaman üretimde teknolojinin kullanılması bizim açımızdan da önem kazanmaktadır. Kullandığımız teknoloji seviyesi yükseldikçe ürünlerimizin de kalitesi artmaktadır.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

AR-GE konusunda çalışmamız hız kesmeden devam etmekte. Günümüz ekonomisinde mevcut pazar payını korumak ve yeni müşteriler elde etmek için pazara sunduğumuz ürünlerin daima yenilikçi ve yüksek kalitede olması kanaatindeyiz. Bu konuda ÖZMAKSAN AR-GE çalışmalarını şirketimiz bünyesinde bir grup oluşturarak  yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin değişim isteklerini dikkate alarak ayrıca gelişen teknolojiye uyum sağlayarak sektörümüze ve firmamıza yakışacak kalitede her zaman yenilikçi, değişimci bir firma olma özelliğini sürdürmekteyiz. 2007 yılında Pah makinesinde taşın alın kısmına ve 45 derece pah bölümüne cila yapan kafalar yekpare gövde haline dönüştürüldü ve bu yekpare gövdelerin buluşu, Köprü Kesim makinesinde testere kısmı 0°’den 45°’ye döndürme sistemi, Manyetik vagon kilitleme sistemlerinin buluşu ÖZMAKSAN MERMER MAK. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. ‘ne ait olup Türk Patent Enstitüsünde tescil edilmiştir. (Bu sistemler ÖZMAKSAN dışında hiçbir firma tarafından uygulanmıyor.)